Program

Dobrodošli na drugi Tobogan,
a sada hop!
Program nastaje zajedničkim trudom i radom ovih organizacija: Art-kino, Gradsko kazalište lutaka, Gradska knjižnica Rijeka, Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Vijeće mladih Benčić i TD RIJEKA 2020.

Upute za spuštanje niz Tobogan.

Svi programi Festivala Tobogan besplatni su, ali nekada je potrebno i prijaviti se za sudjelovanje.

Prijave na radionice vrše se putem kontakata i / ili linkova koji su pridruženi svakom programu. Prijave se zaprimaju dok se ne popune kapaciteti pojedinih radionica. Nakon slanja prijave s naznačenim nazivom programa za koji se vrši prijava te svih potrebnih podataka, javit ćemo vam se s potvrdom o zaprimanju prijave i dodatnim informacijama.

Radionica je puno i nadamo se da će svatko pronaći nešto što mu se sviđa i što će moći prepričavati prijateljima cijelo ljeto.

I za neke druge programe koji nisu radionice potrebna je prijava jer se radi o programima za ograničen broj sudionika. Prijave se vrše na isti način kao i za radionice.

Naravno, puno je programa za koje je potrebno samo uzeti dekicu ili ručnik, pozvati prijatelje, roditelje, none i noniće (u svakom slučaju – sakupiti dobro društvo), uzeti neku zdravu grickalicu (preporučamo lubenicu), hladnu limunadu i doći uživati!

U slučaju lošeg vremena programi koji se odvijaju na otvorenom dobit će svoje unutarnje, zamjenske lokacije, o čemu ćemo vas obavijestiti putem web stranice. Ne bojimo se lošeg vremena, jer da ne pada kiša, ne bi raslo ništa.

KALENDAR DOGAĐANJA (27. lipnja — 8. srpnja 2018.)
RADIONICE
27. 6.
10:00 – 14:00 h
Atrij Art-kina, Krešimirova ulica 2
Dizajnerska početnica: Zastavljajmo
radionica izrade zastava
10 – 14 godina
potrebna PRIJAVA
27. 6. - 29. 6.
10:00 – 14:00 h
Muzej moderne i suvremene umjetnosti, kompleks Benčić
Radionica videomapiranja
ZATVORENE PRIJAVE (POPUNJENO)
27. 6. - 29. 6.
10:00 – 16:00 h
Mini kino, Art-kino, Krešimirova ulica 2
Radionica animiranog filma
ZATVORENE PRIJAVE (POPUNJENO)
27. 6.
18:00 – 19:00 h
Prirodoslovni muzej Rijeka, Lorenzov prolaz 1
KUKCI - tajanstveni svijet malih bića
Edukativna radionica o svijetu kukaca
7 – 10 godina
potrebna PRIJAVA
27. 6. - 29. 6.

OKC Palach
Radionica sitotiska
9 - 12 godina
RADIONICA ZATVORENOG TIPA
28. 6. i 29. 6.
10:00 – 12:00 h
i
18:00 – 20:00 h
Art paviljon hostela Dharma, Spinčićeva ulica 2
Kao prvo zagonetno drvo
radionica izrade igračaka
svi uzrasti
potrebna PRIJAVA
28. 6. - 6. 7.
10:00 – 13:00 h
Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Ulica Blaža Polića 6
Mala sirena s naših mora
dramsko - lutkarska radionica
ZATVORENE PRIJAVE (POPUNJENO)
28. 6.
15:00 – 17:00 h
Gradska knjižnica Rijeka, Ogranak Trsat, Trg Viktora Bubnja 1
Sfingina zagonetka specijal
pripovjedačka radionica
11 - 13 godina
potrebna PRIJAVA
28. 6.
18:00 – 19:30 h
Park Lole Ribara (Vodosprema Bulevard)
Arheonauti
arheološka radionica
10+
potrebna PRIJAVA
1. 7. - 6. 7.
10:00 – 12:30 h
Exportdrvo
Glas, govor, artikulacija, zvuk, pokret - gluma
dramska radionica
8 - 12 godina
potrebna PRIJAVA
2. 7. - 6. 7.
09:00 – 10:30 h
Gradska knjižnica Rijeka, Ogranak Trsat, Trg Viktora Bubnja 1
Mali glagoljaši
radionica
9 - 14 godina
potrebna PRIJAVA
2. 7. - 5. 7.
09:00 – 11:00 h
Mini kino, Art-kino, Krešimirova ulica 2
Radionica osmišljavanja videoigara: Moja prva igra
radionica izrade videoigara
ZATVORENE PRIJAVE (POPUNJENO)
2. 7. - 6. 7.
10:00 – 11:30 h
Gradska knjižnica Rijeka, Ogranak Trsat, Trg Viktora Bubnja 1
Strip torta od Borovnice
strip radionica
ZATVORENE PRIJAVE (POPUNJENO)
2. 7. - 6. 7.
10:00 – 13:00 h
Filodrammatica, Korzo 28
Live cinema act: glazbena radionica
ZATVORENE PRIJAVE (POPUNJENO)
2. 7. - 6. 7.
10:00 – 12:00 h
Gradska knjižnica Rijeka, Kreativni laboratorij pri Dječjem odjelu Stribor, Trg 128. brigade HV-a 6
Priče iz prve ruke
radionica pripovijedanja
9 - 16 godina
potrebna PRIJAVA
2. 7. - 6. 7.
09:00 – 17:00 h
Art-kino, Krešimirova ulica 2
Radionica dokumentarnog filma
radionica izrade dokumentarnog filma
ZATVORENE PRIJAVE (POPUNJENO)
4. 7.
u terminima
10:00 – 12:00 h
i
18:00 – 20:00 h
Art paviljon hostela Dharma, Spinčićeva ulica 2
Naša divna osjetila
obiteljska radionica
djeca do 6 godina i roditelji
potrebna PRIJAVA
5. 7.
10:00 – 12:00 h i 18:00 - 20:00h
Art paviljon hostela Dharma, Spinčićeva ulica 2
Multisenzorna učionica
radionica
18+
potrebna PRIJAVA
PROGRAMI
srijeda, 27. 6.
10:00 – 12:00h
Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Ulica Blaža Polića 6
Djeca osvajaju ustanove: Budi glumac na jedan dan!
GKL
igra
ZATVORENE PRIJAVE (POPUNJENO)
srijeda, 27. 6.
20:00 h
Trg 128. brigade Hrvatske vojske – Exportdrvo
Veličanstveno otvaranje: Insects invansion i Plesnjak sa Smeđim Šećerom
ulična predstava (parada insekata), svečano otvorenje i zabava uz DJ-a
svi uzrasti
četvrtak, 28. 6.
09:00 – 14:00h
Art-kino, Krešimirova ulica 2 i Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor, Trg 128. brigade HV
Djeca osvajaju ustanove!
Art-kino, Gradska knjižnica Rijeka
igra
svi uzrasti
potrebna PRIJAVA samo za Art-kino
četvrtak, 28. 6.
18:00 – 19:30h
Park Nikole Hosta
Uberi priču!
igra
6 – 99 (jednoznamenkasti sudionici uz obaveznu pratnju roditelja!)
četvrtak, 28. 6., petak, 29. 6. i nedjelja, 1. 7.

28. 6.
(20:30 – 22:00 h)
29. 6.
(19:00 – 20:30 h)
1. 7.
(20:30 – 22:00 h)
Vodovodna ulica – Hartera
Tajne čarobnih riječkih tvornica
urbana šetnja
do 12 godina (uz obaveznu roditeljsku pratnju)
potrebna PRIJAVA
petak, 29. 6.
10:00 – 12:00h
Muzej moderne i suvremene umjetnosti, kompleks Benčić
Djeca osvajaju ustanove!
MMSU
igra
6- 12 godina
potrebna PRIJAVA
petak, 29. 6.
09:00 – 10:30h
Gradska knjižnica Rijeka, Ogranak Zamet, Trg riječkih olimpijaca 1
Čakavski tobogan
knjiška igra
9 - 14 godina
potrebna PRIJAVA
petak, 29. 6., ponedjeljak, 2. 7. i srijeda, 4. 7.
18:00 – 19:30h
u svakom navedenom terminu Dječji odjel Stribor, Gradska knjižnica Rijeka, Trg 128. brigade Hrvatske vojske, 6
Zmajski laboratorij larpanja
LARP (live action role playing game)
9 - 14 godina
potrebna PRIJAVA
petak, 29. 6.
21:30h
igralište Campetto
Veliki zli lisac i druge priče
animirani film
7+
subota, 30. 6.
11:00h
Art-kino, Krešimirova Ulica 2
Senzorna projekcija: Izbavitelji 2
animirani film
svi uzrasti
subota, 30. 6.
09:30 okupljanje, 10:00 pokret, 12:00 povratak
Bivio, okretište jedinice
Šuma Striborova i Čarobna svirala
urbana šetnja
5 – 99 (jednoznamenkasti šetači obavezno uz pratnju roditelja)
subota, 30. 6.
09:30 - 12:00h
Riječka tržnica, KuHarmonija, Verdijeva ulica 11
Friško s place
participativno kuhanje
7 - 11 godina
potrebna PRIJAVA
subota, 30. 6.
21:00h
polazak s Jadranskog trga
Animacikl
projekcije u pokretu
Svi uzrasti
ponedjeljak, 2. 7.
19:00h
Park Vladimira Nazora
Koncert u parku: Dječji zbor KAP & Damir Urban
participativni koncert
svi uzrasti
utorak, 3. 7. i četvrtak, 5. 7.
18:00 - 19:00h
Centar grada, polazak ispred Dječjeg odjela Stribor, Trg riječkih olimpijaca 1
KulTura
urbana šetnja
5 – 99 (jednoznamenkasti šetači uz obaveznu pratnju roditelja!)
utorak, 3. 7. i srijeda, 4. 7.
19:00h
(u oba termina) Muzej moderne i suvremene umjetnosti Rijeka, kompleks Benčić
Gdje su nestale čarapice?
predstava (doživljajno kazalište za bebe)
8 mjeseci - 3 godine
REZERVACIJA ulaznica
utorak, 3. 7.
21:30h
Ljetno kino, Art-kino, Krešimirova Ulica 2
Hraniteljica
animirani film
11+
srijeda, 4. 7.
18:00 - 20:30h
Art-kino, Krešimirova ulica 2
Igranje videoigara
igra
svi uzrasti
četvrtak, 5. 7.
21:30h
Terasa Guvernerove palače, Muzejski Trg 1
GOONIES
igrani film
10+
petak, 6. 7.
18:00 - 20:00h
Park Nikole Hosta
Knjiška olimpijada
igra
7 – 99 (jednoznamenkasti sudionici obavezno uz pratnju roditelja)
petak, 6. 7.
20:00h
grad Cres, Cres
Četiri godišnja doba
pripovjedno kazalište
3+
petak, 6. 7. i subota, 7. 7.
19:00h
(u oba termina) Dvorana kulture „Joga u svakodnevnom životu“, Spinčićeva ulica 2
Picnic time!
interaktivna predstava
2+
REZERVACIJA ulaznica
petak, 6. 7.
19:00h
Exportdrvo
Glas, govor, artikulacija, zvuk, pokret - gluma: izvedba predstave s radionice
svi uzrasti
petak, 6. 7.
21:30 - 23:30h
Guvernerova palača/Park Vladimira Nazora, Muzejski Trg 1
Live cinema act: koncert polaznika radionice & zabava uz nastup grupe Stampedo
participativni koncert/glazbena sinkronizacija animiranog filma
svi uzrasti
petak, 7. 7.
18:00h
Gornji Kuti, Brod Moravice
Četiri godišnja doba
pripovjedno kazalište
3+
subota, 7. 7.
21:00 - 21:30h
plaža Grčevo (Pajol), Pećine bb
Mala sirena s naših mora: izvedba predstave s radionice
završna produkcija radionice/predstava/prezentacija
svi uzrasti
subota, 7. 7.
21:30 - 22:30h
plaža Grčevo (Pajol), Pećine bb
Projekcije kratkometražnih dječjih filmova nastalih na radionicama
projekcija radova nastalih na radionicama
svi uzrasti
nedjelja, 8. 7.
21:00h
Exportdrvo
Superjunaci
plesna predstava
6+
REZERVACIJA ulaznica