Prva radionica koja održat će se u subotu 19.10. u 11 sati, a na njoj ćete doznati kako zajednički planirati projekte koristeći međunarodne smjernice održivog razvoja kao polazni dokument.

Održivi razvoj podrazumijeva razvoj društva u mnogim područjima, ali na način koji ne ugrožava okoliš i budućnost nadolazećih generacija. U tom smislu, na radionici koju za vas pripremamo bit će riječi o osmišljavanju i stvaranju projekata koji imaju najveću šansu uspjeha jer je za njih zainteresirana šira javnost, ali i koji utječu na održivi razvoj, te kombinacijom ovih potencijala donose opću dobrobit.
UN je donio dokument koji se zove “Globalni ciljevi održivog razvoja”. Taj dokument, s kojim ćete se upoznati na radionici, pomaže upravo u planiranju održivih projekata.
Na radionici ćete se moći upoznati i s pojmom “praksa regenerativnosti”, doznati što takva praksa podrazumijeva i koji je njen značaj.

Ova radionica namijenjena je aktivnim i angažiranim građanima, ali i predstavnicima javne uprave. Ujedinjavanje građana i zaposlenika javnog sektora u planiranju zajedničkih projekata doprinosi međusobnoj konstruktivnoj komunikaciji i potiče prirodnu suradnju u društveno korisnim projektima.

Mentori: Ana Armano Linta i Veljko Armano Linta
Ana i Veljko zajednički vode Studio Armano Linta te kao kulturni ko-kreativci rade na projektima s različitim građanskim organizacijama, Ministarstvom kulture, Tranzicijskom mrežom, Hrvatskom permakulturom, Svjetskom mrežom ekosela, Zakladom Slagalica, United World Colleges, Ecolise, te drugim organizacijama i pojedincima zainteresiranima za održivi razvoj.

Na radionicu se mogu prijaviti građani i organizacije te predstavnici ustanova i tijela javne uprave.

Prijaviti se možete preko obrasca https://forms.gle/PgwxF5iv6TP4QzaAA, a prijave su otvorene do 18. listopada u 16 h. Maksimalni broj polaznika ograničen je na 30 sudionika.

Radionice i edukacije pod nazivom AKTIVNI GRAĐANI U AKTIVNOM GRADU, pod kojima se organizira i serija radionica SURADNJE, namijenjene su građanima uključenima u projekt Europske prijestolnice kulture, onima koji se žele uključiti, te udrugama, predstavnicima javnog sektora i građanskim inicijativama koje žele stvarati projekte korisne široj javnosti.
Glavni cilj ovih radionica je poticanje novih suradnji javnog i civilnog sektora te razvoj onih načina suradnje koji najviše odgovaraju suvremenim prilikama u Rijeci.