Udruga Drugo more poziva sve zainteresirane da se prijave na radionicu Offshore Tour Operator, koju će u petak, 21. kolovoza od 10 do 15 sati, voditi pariški istraživačko-umjetnički kolektiv RYBN.ORG.

Polaznici ove zanimljive radionice obilazit će riječke ulice u potrazi za lokalnim adresama vlasnika offshore tvrtki sa sjedištem u Rijeci, spomenutima u bazama podataka kao što je „Panama Papers“, koja je pak sinonim za veliku poreznu aferu koja je 2016. godine potresla svijet.

Mjesto susreta polaznika je prostor Delta Laba na drugom katu zgrade nekadašnjeg IVEX-a (Delta 5, Rijeka).

Radionica će biti na engleskom jeziku i predviđena je za maksimalno 15 polaznika, koji će poput GPS-om navođenih turista sa slušalicama u ušima i fotoaparatom u rukama šetati gradom, prikupljati fotografije i raditi bilješke o svojim doživljajima i iskustvima.

Polaznici se pozivaju da ponesu fotoaparat ili pametni telefon, kompas (ako ga imaju), bilježnicu i vlastite slušalice.

Prijave na radionicu potrebno je poslati e-mailom na adresu info@drugo-more.hr, i u poruci navesti svoje ime, prezime i broj mobitela.

Osnovan 1999. u Parizu kao kolektiv, RYBN.ORG provodi izvandisciplinarna istraživanja složenih odnosa između tehnologija i ekonomije. Njihovi su radovi izlagani na brojnim izložbama suvremene umjetnosti, uključujući: „Infosphäre“ (ZKM), „Nervöse System“ (HKW), „the GlobalContemporary“ (ZKM), „2062“ (la Gaîté lyrique), „Stock Overflow“ (iMAL), „El Processo Como Paradigma“ (LABoral), „Gutes Böses Geld (Kunsthalle Baden-Baden), „Requiem for a Bank“ (HMKV), „Media Mediums“ (Ygrec), „StockOverflow“ (iMAL), „l’espace Virtuel du Jeu de Paume“, CNAP; i na brojnim umjetničkim festivalima, kao što su: ISEA, Transmediale/CTM, PixelacheMalaupixel, NEMO, ElektraCellsbuttonArs Electronica.

Radionica se organizira u sklopu velike grupne izložbe Usijano more, koja se bavi novim oblicima rada i ekonomija vezanima uz more. Njemačka kustosica Inke Arns okupila je radove petnaest europskih i svjetskih umjetnika i kolektiva, među kojima su Aram Bartholl, Ursula Bieman, Lawrence Lek i Hito Steyerl, koju je ugledni časopis ArtReview proglasio najutjecajnijom osobom u svijetu umjetnosti 2017. godine.